top of page
Vyhledat

Suvenýry z KrétyMezi oblíbené upomínkové předměty, které si návštěvníci Kréty přivážejí domů z dovolené patří keramika. Můžete si vybrat z velkého množství tvarů, vzorů a velikostí. Hrnčířství a výroba keramiky má na Krétě více než čtyř tisíciletou tradici. Typická pro Krétu je keramika inspirující se dobou minojskou – bohatě zdobená motivy z říše přírody – delfíni, chobotnice, ryby, květiny. Muzejní kopie jsou opatřeny kovovou pečetí. Oblíbená je též lidová keramika.


V uličkách historických částí Heraklionu, Chanie či Rethymna jistě najdete zajímavé a typické suvenýry jako například komboloi, skleněné „ďáblovo oko“, stolní hru „tavli“, tradiční vyšívané ubrusy s krétskými vzory, tkané koberečky a přehozy, krétské šátky, kabelky, pásky a sandály z kůže, šperky ze zlata i stříbra (napodobeniny šperků objevených na minojských nalezištích) nebo výrobky z olivového dřeva. Výborným dárkem nejen pro pány může být typický krétský nůž – výběr od těch nejlevnějších až po nože z vynikající oceli s rukojetí z kosti nebo rohu. (POZOR!!! Při návratu letadlem uložit do kufru; nesmí do příručního zavazadla na palubu letadla.)


Dalším tipem na suvenýr může být mýdlo nebo kosmetika z olivového oleje, tradiční pálenka raki, anýzovka ouzo nebo Metaxa, naložené olivy či extra panenský olivový olej.


A zajisté najdete mnohé další…

13 zobrazení0 komentářů

コメント


bottom of page